Csoportok

Óvodánkba vegyes életkorú csoportokat szerveztünk, ahol sajátos nevelési igényű gyermekeket nevelünk egészséges társaikkal együtt. Valljuk, hogy a játék kellemesebb, ötletgazdagabb és többszólamú, ha különböző életkorú gyerekek vannak együtt. A kis – és nagyobb testvér, ösztönző, utánzásra bíztató társ.

Fontosnak tartjuk az esztétikus környezetet, mivel így eloszlik a csoport, kisebb a zaj, megszűnik a félreértésekből, a tömegességből eredő agresszió. A mi kis óvodásainknak megadatott az a lehetőség, hogy két egymásba nyíló játszószoba is a rendelkezésükre álljon, ahol a nap folyamán játszhatnak.

Továbbá lényeges szempont a pedagógusok személyisége – nagyon fontos a négy állandó, egymással is jó viszonyban lévő, segítőkész, érzékeny nevelő (2 óvodapedagógus, 1 angol nyelvű pedagógus, 1 gyógypedagógiai asszisztens) egymást kiegészítő jelenléte.

Csoportjaink:

• Katica